Makine Tasarımı ve Ar-Ge

Müşteri istekleri doğrultusunda özel makine, aparat ve fikstür tasarımı ve projelendirme yeteneğine sahip olan şirketimizde; sorunlara mühendislik bakış açısıyla projelendirme yapar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda mühendislik ekibimiz yarı veya tam otomatik, son teknolojiye sahip olan sistemlerin kurulmasını sağlar ve özel makine ihtiyaçlarınıza cevap verir. Ayrıca çözüm ortaklarımızın ve uzman ekiplerimizin desteğiyle Tricom Group Limited tamamen mekanik olarak çalışan makine hareket mekanizmalarına hidrolik, pnömatik ve servo kumanda ekipmanlarını entegre ederek elektronik kart ve yazılım desteğiyle yarı veya tam otomatik çalışan makinelere dönüştürebilme kabiliyetine sahiptir.

​Tasarımını ve İmalatını Yapabildiğimiz Bazı Özel Makine Örneklerimiz ise,
Yarı ve tam otomatik makine tasarımı ve imalatı,
Plastik kırma makineleri tasarımı ve imalatı,
Alüminyum Mobilya Kulp Üretimi Makine tasarımı ve imalatı,
Otomasyonlu hidrolik, pnömatik, eksantrik pres makineleri Tasarımı ve İmalatı,
Montaj Makinaları Tasarımı ve İmalatı,
Özel Üretim Makineleri Tasarımı ve İmalatı,
Hidroponik Yemleme Makinesi Tasarımı ve İmalatı,
Dolum Makinesi Tasarımı ve İmalatı,
Paketleme Makinesi Tasarımı ve İmalatı,
Buharlama Silindirleri Tasarımı ve İmalatı,
Soğutma Silindiri Tasarımı ve İmalatı,
Özel Amaçlı Eğitim Cihaz ve Düzeneklerin Tasarımı ve İmalatı.

CNC Kontrol Üniteleri

CNC kontrol üniteleri ile makineye hükmetmek mümkündür. Komplike ve kolay kullanımlı yapıları ile endüstride geniş bir kullanım alanına sahiptir. CNC sistemleri servo sistemler, servo motorlar ve aksesuarlarında olduğu gibi kolay kullanım odaklı geliştirilmiştir. İnteraktif programlama basit arayüz sayesinde ekstra programa ihtiyaç duymadan yapılabilmektedir.
1) The four axes of X,Y,Z A control,any three axes linkage movement.
2) 2ms interpolation cycle,1um precision.
3) Maximum speed: 30m/min,Feeding speed: 15m/min
4) Multiple function, it can realize the drilling/boring,roughing of roun groove/rectangle groove,finishing of full circle/rectangle, continous drilling of straight line/rectangle/arc etc.
5) Built-in standard PLC program,and can be customized edited according to customer's askes.
6) Memory Capacity: 64MB,User Store Room: 32MB.
7) 8.4 inches(800*600) real colour LCD displayer.
8) Support Metric system/Inch System,with function of auto charfering.
9) Display in Chinese and English,which can be selected by paramter.
10) With USB interface,support USB file processing,software upgrade.
11) DNC in high speed,realize part program real-time transmission processing.
12) Analog voltage output of 0V~10V in two channels,support two-spindle control.
13) Support external MPG.
14) Basic I/Os: 40*24, 24*24 can be edited freely.
Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

Yüksek Frekanslı AC Spindle veS Sürücüleri

Spindle motorlar hassasiyet bakımından düşük ancak güç bakımından üstün bir motordur. Endüstriyel makinalarda çok fazla ihtiyaç duyulan yüksek devir hızını spindle motorlar ile elde etmek mümkündür. Yüksek güç yoğunluğuna çıkabilmesini sağlamak için sürekli olarak tork vermektedir. Buda birçok ihtiyacımıza cevap verebileceğinin göstergesidir. Spindle motor sürücülerinde yüksek teknoloji rulmanlar kullanılmaktadır. Geleneksel rulmanlar ile kıyaslandığında aşınmaya ve ısıya karşı dayanıklı olduğu görülmektedir. Spindle motor sürücülerinde görülen motor teknolojisi, cihaz soğutma sistemi, dâhili darbe kodu, yüksek frekanslı dönüşüm cihazı, takım değiştirme mekanizması ve klip modu ile bir çok ihtiyacımıza cevap vermektedir. Spindle motor sürücü hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

CNC El Çarkları

Cnc hareketini kolaylıkla kontrol edebileceğiniz basit kablo bağlantı kombinasyonu ile kontrol ünitelerinize kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Üzerindeki Acil stop butonu ile olabilecek çarpamar sonucunda sisteminizi tamamen durdurabilirsiniz. Ayrıca X, Y, Z, A, B, C Exen switchi ile her bir ekseni kolaylıkla seçip hareketini sağlayabilirsiniz. Ve en önemlisi ilerleme hız kontrol switchi. X1, X10, X100 modlarında 1/1000 hassasiyete kadar makine hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Aycırca bu el çarkı ile Pulse te üretebilmektesiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.